To już szósta edycja polskiego wydania Gault&Millau. Kolejny raz objechaliśmy całą Polskę, sprawdzając poziom restauracji i odkrywając nowe miejsca i talenty…
Od takich słów zaczyna się Żółty Przewodnik Gault&Millau, którego mamy zaszczyt być częścią. Jednak powinniśmy zacząć od początku i opowiedzieć Państwu czym jest ten przewodnik.
Historia Gault&Millau zaczyna się w 1961 roku w Paryżu. Wtedy właśnie dwaj Panowie – Henri Gault i Christian Millau zaczęli wydawać swój cykl felietonów Weekendowe przechadzki o ich cotygodniowych wycieczkach po mieście, podczas których odkrywali wiele nowych barów i restauracji. W bardzo krótkim czasie ich felietony zyskały wielu fanów i stały się bardzo popularne. Dlatego w 1962 roku wydali swój pierwszy przewodnik po Paryżu Guide Julliard, w którym oceniali wszystko – hotele, restauracje, winiarnie, księgarnie, trasy spacerowe i widokowe. Kolejny sukces pozwolił temu duetowi wydać w 1969 roku ich własny miesięcznik GaultMillau, poświęcony wyłącznie jedzeniu i winu.
Zbierając materiał do miesięcznika Henri i Christian podróżowali po całej Francji próbując nowoczesnych dań i wybierając te najlepsze z najlepszych. GaultMillau był bardzo rewolucyjny i odcinał się od cuisine classique, tworząc tym samym całkiem nowe pojęcie nouvelle cuisine.
W 1972 roku Panowie Gault i Millau wydali swój pierwszy przewodnik poświęcony restauracjom francuskim, który odniósł niesamowity sukces i który jest wydawany po dziś dzień.
Dziś Gault&Millau jest jedną z najbardziej zaufanych marek w Europie, a ich przewodniki są cenione przez największych krytyków i restauratorów. Żółte Przewodniki opuściły Francję i obecnie wydawane są w 20 krajach świata. Oprócz przewodników po restauracjach marka wydaje również przewodniki regionalne i produktowe idące z duchem czasu, bo wykorzystujące nowoczesne technologie, organizuje wiele wydarzeń w branży gastronomicznej. Gault&Millau skupiają się na ciągłym podnoszeniu poziomu kultury, jakości i etyki kulinarnej.
Wszystkie restauracje odwiedzone przez inspektorów Gault&Millau oceniane są według 20-punktowej skali opracowanej przez Szefa Kuchni Paula Bocuse’a. Na podstawie liczby uzyskanych punktów restauracji przyznawane są Kucharskie Czapy.
Punkty przyznawane są za:
Komentarze dotyczące wszystkich powyższych kategorii są niezbędnymi elementami recenzji umieszczanych w przewodniku i są wystawiane przez inspektorów, podlegających kodeksowi etycznemu, który składa się z siedmiu niezmiennych punktów i zapewnia niezależność i uczciwość oceny:
Jak Państwo widzą na ocenę restauracji składa się wiele czynników, które muszę ze sobą idealnie współgrać.
Naszą restaurację znajdą Państwo w przewodniku na stronie o numerze 170. Zostaliśmy ocenieni na 11 punktów, dzięki czemu wyróżniono nas 1 Czapką Kucharską! Jest to niezwykła zasługa naszego Szefa Kuchni – Arka Janiaka i całego zespołu pracującego w Kamienicy nr 6.
Inspektorzy Gault&Millau napisali o nas między innymi tak
Jest elegancka i nowoczesna, ale zarazem przytulna. (…) Dziś działa tu winiarnia, ponoć największa w województwie łódzkim. Menu Kamienicy to dobra klasyczna polska kuchnia, ze zmieniającą się sezonowo kartą…
Więcej sami muszą Państwo o nas doczytać w Żółtym Przewodniku Gault&Millau!
Jesteśmy niezwykle dumni z naszego osiągnięcia i nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego prezentu świątecznego! Obiecujemy Państwu, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby w przyszłym roku utrzymać naszą wyjątkową Czapkę Kucharską i zdobyć kolejną!
Do zobaczenia w Aleksandrowie Łódzkim!
Plac Kościuszki 6
|
|
Biuro: |
|
735 161 535 | biuro@kamienica6.pl |
Rezerwacja: |
|
735 161 535 | rezerwacje@kamienica6.pl |
W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:
Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)