Dane teleadresowe

Plac Kościuszki 6, 95-070 Aleksandrów Łódzki

23 czerwca 2019

Kawa w Kamienicy nr 6

Kawa, która w Europie pojawiła się około XVI wieku, po dziś dzień jest najpopularniejszą „używką” ludzi. Kto z nas nie zaczyna poranka od filiżanki, a niektórzy nawet od kubka, kawy? No właśnie!

Dla niektórych z nas jest to już rytuał bez, którego nie potrafimy zacząć dnia. Niektórzy piją ją, żeby się „obudzić”, ponieważ zapach kawy jest jak zastrzyk energii potrzebny do dalszego funkcjonowania.

W naszej restauracji postawiliśmy na najlepsze ziarna kawy 100% Arabici z Dominikany. Jest ona uprawiana w tradycyjny sposób na małych farmach i ręcznie zbierana od listopada do maja. Nasza Arabica wyróżnia się lekką słodyczą, intensywnym aromatem i zbalansowanym body. Wyczuwalne są czekoladowe, migdałowe i miodowe nuty. Nasz barista – Maks potrafi przygotować przepyszną kawę, a do tego namalować na niej małe dzieło sztuki, dlatego opiszemy Wam kilka dostępnych w naszej restauracji.

Najmniejsza i najmocniejsza kawa, to ristretto bardzo wyrazista i mocna. Do jej przygotowania używa się dwa razy mniej wody niż do zaparzenia espresso, stąd też bierze się jej moc.

Jak już wspominamy o espresso, to warto pamiętać, że jest to “espresso”, a nie “ekspreso”. To naprawdę ma znaczenie!  Espresso ma gęstą piankę, o lekkim orzechowym posmaku. Podaje się je w małej filiżance – ok. 70 mln, ze szklaneczką wody do popicia.

Kolejna kawa, którą wszyscy znamy, to flat white, czyli podwójne espresso ze spienionym mlekiem.  Pochodzi z Australii, ale podobno jest ulubioną kawą Brytyjczyków.

Bardzo popularną kawą jest cappuccino, czyli 25 mln espresso i 125 mln odpowiednio spienionego mleka. Jest to propozycja idealna szczególnie dla kobiet, na przykład na spotkanie z przyjaciółką.

Caffe latte zazwyczaj nazywana po prostu latte jest włoskim napojem kawowym powstającym w wyniku wlania podgrzanego mleka do kawy espresso. Pianka w tej kawie powinna mieć około 1 cm grubości, podajemy ją zawsze w wysokiej szklance.

 

Zapraszamy na przepyszną kawę do Kamienicy nr 6!

Do zobaczenia w Aleksandrowie Łódzkim!

LOVE FOOD | LOVE SWEET | LOVE WINE | LOVE SLOW | LOVE LIFE
With LOVE - Kamienica nr 6
Kontakt

Plac Kościuszki 6
95-070 Aleksandrów Łódzki

 Biuro:
 735 161 535  biuro@kamienica6.pl
 Rezerwacja:
 735 161 535  rezerwacje@kamienica6.pl

 

W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:

  • Kamil Ruśkiewicz – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)
  • Damian Dominiak – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)

x