Dane teleadresowe

Plac Kościuszki 6, 95-070 Aleksandrów Łódzki

28 maja 2018

Sommelier i wino

Kamienica numer 6 w Aleksandrowie Łódzkim

W ostatnim czasie na mapie Aleksandrowa Łódzkiego pojawiła się  restauracja  Kamienica numer  6, idealnie połączenie nowoczesnego i eleganckiego stylu.  Polska kuchnia w nowej odsłonie, produkty od lokalnych dostawców ,oryginalne i przepyszne dania. Nasza restauracja  jest wyjątkowym miejscem  nie tylko ze względu na wystrój czy niepowtarzalne  potrawy, mieści się tutaj magiczny zakątek, jedyna  w województwie łódzkim piwnica z winami z ponad 140 gatunkami win, która przenosi nas w wiele zakątków świata. Każdy znajdzie tutaj smak słonecznych Włoch, pełnej uroku Francji ,gorącej Hiszpanii czy tez innych  krajów słynących z najlepszych win. W świat wina wprowadzi nas sommelier  specjalista w dziedzinie wiedzy o winie i jego degustacji . Nie da się być sommelierem, nie posiadając  pasji do wina. To dzięki temu  na ustach sommeliera gości uśmiech jakby nigdy się nie męczył. To jest miłość.

 

 

“Wino nie tylko się pija. wino się wącha, obserwuje, podziwia, smakuje, sączy, delektuje i o winie się mówi.” Król Edward VII

 

Nasz sommelier Przemysław Kowalski

W Kamienicy numer 6 takim przewodnikiem w świecie win jest Przemysław Kowalski ,członek American Sommelier Association w USA, w której ukończył kursy specjalistyczne o tematyce wina na najwyższym poziomie wiedzy, m. in. kurs zaawansowanych technik oceny wina w ciemno.  Założyciel Akademii Wina w Łodzi. Absolwent Politechniki Łódzkiej.  Od kilku lat także pilot wycieczek na rynku włoskim. Człowiek z ogromną wiedzą, który połączył prace ze swoją największą pasją. To właśnie on udzieli informacji na czym polega zawód sommeliera oraz doradzi jaki smak wina wybrać.

 

 

Zobacz koniecznie cykl wydarzeń o winie – zapisz się na najbliższe spotkanie z Sommelierem.

LOVE FOOD | LOVE SWEET | LOVE WINE | LOVE SLOW | LOVE LIFE
With LOVE - Kamienica nr 6
Kontakt

Plac Kościuszki 6
95-070 Aleksandrów Łódzki

 Biuro:
 735 161 535  biuro@kamienica6.pl
 Rezerwacja:
 735 161 535  rezerwacje@kamienica6.pl

 

W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:

  • Kamil Ruśkiewicz – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)
  • Damian Dominiak – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)

x