Dane teleadresowe

Plac Kościuszki 6, 95-070 Aleksandrów Łódzki

12 stycznia 2020

Nowy Rok i Nowe Menu w Kamienicy nr 6

Szanowni Goście, po gorącym okresie świątecznym oddajemy na Państwa ręce naszą nowo skomponowaną kartę dań. Nowe menu to ukłon w kierunku zimowych trendów, a tej zimy będzie przede wszystkim zdrowo i smacznie!

 

Zima kieruje nas w bogactwo natury ukryte w ziemi i lesie, dlatego nie zabraknie na talerzach buraków, selera czy porzeczek, które znajdziecie Państwo w takich pozycjach jak krem z pieczonego buraka z kaczą i słonecznikiem czy udko z kaczki z puree z burka,  jabłkiem i sosem porzeczkowym.

 

Zabierzemy Państwa również w podróż do Azji, gdzie króluje rozgrzewająca, aromatyczna, pełna kolorów i smaków kuchnia. Przyprawy dla niej charakterystyczne takie jak kolendra, chili znajdą Państwo w zupie kokosowej podanej z groszkiem cukrowym i oliwą bazyliową, ale co ciekawe również we francuskim kozim serze z sosem mango-marakuja, agrestem chutney, cebulą, chili, kolendrą i octem balsamicznym.

 

W karcie znajdą Państwo także polskie superfood w postaci np. dyni, którą wkomponowaliśmy do nieco orientalnie brzmiącej potrawy – krewetki z pieczoną dynią, zielonym curry, szalotką, czosnkiem, papryką oraz oliwią bazyliową.

Po pierwszych dniach premiery nowej karty nie da się nie zauważyć, że największym zainteresowaniem wśród naszych Gości cieszy się sandacz przygotowany wraz ze słodkim i  bardzo zdrowym romanesco oraz skarbnicą jodu solirodem, czyli morskim szparagiem rosnącym na plażach europejskich mórz.

 

W Kamienicy nr 6 gotujemy nowocześnie, uwzględniając światowe trendy. Nie lubimy przerostu formy nad treścią i być może dlatego inspektorzy Gault&Millau przyznali nam czapkę w Żółtym Przewodniku. Łączymy smak, różnorodność i jakość produktów. W Kamienicy nr 6 jesteśmy my… Kucharze, Kelnerzy, Managerowie i Goście!

Razem tworzymy ten niezastąpiony klimat!

 

 

Do zobaczenia w Aleksandrowie Łódzkim!

 

 

LOVE FOOD | LOVE SWEET | LOVE WINE | LOVE SLOW | LOVE LIFE
With LOVE - Kamienica nr 6
Kontakt

Plac Kościuszki 6
95-070 Aleksandrów Łódzki

 Biuro:
 735 161 535  biuro@kamienica6.pl
 Rezerwacja:
 735 161 535  rezerwacje@kamienica6.pl

 

W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:

  • Kamil Ruśkiewicz – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)
  • Damian Dominiak – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)

x