Dane teleadresowe

Plac Kościuszki 6, 95-070 Aleksandrów Łódzki

07 maja 2018

Opera Cake czy creme patissiere?

Kilka słodkich słów o dwóch tradycyjnych deserach

 

Nasz cukiernik – Wojtek na deser proponuje dwa tradycyjne desery – Opera Cake i tartę z kremem patissiere. Przeczytajcie o nich i sami zdecydujcie, czy wybierzecie jeden, czy nie będziecie potrafili się im oprzeć i spróbujecie obu. Jesteśmy pewni, że każdy wybór będzie dobry!

Opera Cake to deser znany na całym świecie i niesamowicie pyszny. Próbowaliście tego ciasta? Jeśli tak, to gwarantujemy, że w naszej odsłonie odkryjecie je na nowo. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji go spróbować, to nie pożałujecie!

Opera Cake to klasyczny, francuski deser. Dominuje w nim smak aromatycznej kawy oraz pysznej czekolady.

Brzmi dobrze, prawda? Smaki te łączy krem na bazie żółtek. Podstawą jest biszkopt z dodatkiem migdałów, a uwieńczeniem polewa kawowa. Smak ciasta idealnie łączy się z czekoladowym sorbetem. Obawiacie się, że takie połączenie jest zbyt słodkie? Zupełnie niepotrzebnie. Wojtek zadbał o balans smaków i deser jest po prostu pyszny.

Druga propozycja powinna spodobać się wszystkim amatorom owocowych deserów. Co prawda w roli głównej występuje tarta z kremem, ale to owoce nadają jej charakteru.

Creme patissiere zrobiony jest na bazie mleka, żółtek i prawdziwej wanilii. Podany z kruchym ciastem, tworzy idealną całość. Słodkie smaki przełamane są rabarbarem oraz malinami. Podane owoce mają różną teksturę (suszone, świeże, w postaci gęstego żelu) i to one dostarczają wrażeń smakowych.

Żadne słowa nie opiszą smaku tych deserów. Zanim jednak ich spróbujecie, koniecznie zapamiętajcie ich wygląd. Są to małe, słodkie dzieła sztuki. W końcu nie od dziś wiadomo, że je się wszystkimi zmysłami. Wojtek bardzo dba o wizualną stronę każdego dania. W ich wykończenie wkłada dużo energii. Sami przyznacie, że jest bardzo kreatywny. Od razu widać, że to człowiek z pasją. Możecie być pewni, że zaskoczy Was jeszcze nie raz!

LOVE FOOD | LOVE SWEET | LOVE WINE | LOVE SLOW | LOVE LIFE
With LOVE - Kamienica nr 6
Kontakt

Plac Kościuszki 6
95-070 Aleksandrów Łódzki

 Biuro:
 735 161 535  biuro@kamienica6.pl
 Rezerwacja:
 735 161 535  rezerwacje@kamienica6.pl

 

W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:

  • Kamil Ruśkiewicz – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)
  • Damian Dominiak – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)

x