Dane teleadresowe

Plac Kościuszki 6, 95-070 Aleksandrów Łódzki

Wino

O winie i przy winie można rozprawiać godzinami. Nie jest to zwykły napój, jest to niezwykłe doznanie i przygoda. W Kamienicy nr 6 wiemy o tym najlepiej.

Od piwnicy wszystko się zaczęło… 

Wszystko zaczęło się od niepozornej piwnicy. Kiedy podczas remontu Kamienicy, okazało się, że oryginalna, XIX-wieczna piwnica o kolebkowym sklepieniu jest w bardzo dobrym stanie, nie było się nad czym zastanawiać. Od razu zrodził się pomysł, by ją wykorzystać jako piwnicę winiarską. Panuje w niej naturalny chłód, utrzymuje się stała wilgotność powietrza, a piękna cegła nadaje wnętrzu charakteru.

Wobec tych sprzyjających warunków nie pozostało nic innego, jak tylko znaleźć specjalistę, który by zgromadził i dbał o kolekcję godną takiego pięknego entourage’u.

 

I tak nawiązała się współpraca z Przemysławem Kowalskim – pasjonatem wina, członkiem American Sommelier Association i założycielem Akademii Wina w Łodzi. Wcześniej pracował m.in. jako sommelier w restauracji Magdy Gessler – Polka w Manufakturze.

Tak powstała największa w województwie łódzkim winiarnia, która liczy sobie ponad 300 pozycji. Zgodnie z ideą całej restauracji, wiele win pochodzi od polskich producentów. Ale oprócz tego w karcie trunków można znaleźć mnóstwo ciekawych pozycji win, pochodzących z całego świata.

Piękna, lecz prosta w formie ekspozycja oraz podkreślające oświetlenie powodują, że piwniczka z winami to jedno z najciekawszych miejsc w Kamienicy nr 6.

 

Słów kilka o naszym artyście smaku

Pasjonat wina. Członek American Sommelier Association w USA, w której ukończył m. in. kurs zaawansowanych technik oceny wina w ciemno. Założyciel Akademii Wina w Łodzi. Były wykładowca ‘Enoturystyki‘ na Wydziale Nauk Geograficznych w Uniwersytecie Łódzkim. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Pilot wycieczek Rainbow Tours SA na rynku włoskim i austriackim. Wieloletni handlowiec w firmach Partner Center oraz Wine Direct w Łodzi. Uruchamiał sklep winiarski Jak Pragnę Wina. Pracował jako sommelier w restauracji POLKA – Magda Gessler w Manufakturze.

Somelier

Przemysław Kowalski
795 802 795
Przemyslaw.kowalski@kamienica6.pl

LOVE FOOD | LOVE SWEET | LOVE WINE | LOVE SLOW | LOVE LIFE
With LOVE - Kamienica nr 6
Kontakt

Plac Kościuszki 6
95-070 Aleksandrów Łódzki

 Biuro:
 735 161 535  biuro@kamienica6.pl
 Rezerwacja:
 735 161 535  rezerwacje@kamienica6.pl

 

W sprawie organizacji konferencji, przyjęć oraz większych rezerwacji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z managerem:

  • Kamil Ruśkiewicz – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)
  • Damian Dominiak – biuro@kamienica6.pl (735 161 535)

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek – czwartek 12:00 – 19:00 (lunch menu)
Piątek – Sobota 12:00-22:00 (karta główna)
Niedziela – 12:00 – 20:00 (karta główna)

x